03 Kasım 2018 tarihli ARTED AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sn. Vedat Demiröz kahvaltısı

Merhaba,

ARTED organizasyonu ile Yönetim Kurulumuz ve Paydaş STK Değerli temsilcilerinin katıldığı toplam 30 kişilik topluluk ile 03 Kasım Cmtesi , Adalet ve Kalkınma Partisi Mali ve İdari İşler Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sn. Vedat Demiröz’ün de bulunduğu bir kahvaltı toplantısında yanyana geldik.

Adalet ve Kalkınma Partisi Mali ve İdari İşler Genel Başkan Yardımcısı Sn.Vedat Demiröz ile birlikte toplantıda hazır bulunan partinin İlçe Başkanı Sn.Av.Ahmet Özcan ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ,ARTED Yönetim Kurulu Üyeleri ve Sektör temsilcilerinin dile getirdiği sorunlarımızı dinlediler. Kendilerine Sektörümüzün içinde bulunduğu durumu ileterek ekonomik sorunların çözümü için beklentilerimizi dile getirdik. Bir yıllık tahsilat gecikmelerine hiçbir sektörün işletme sermayesinin dayanamayacağını, yapılan sözleşmelerde vadesinde ödenmeyen miktarlar için herhangi bir yaptırımının söz konusu olmadığını, kamu ile yapılan sözleşmeler -ticarette hizmette yapılan sözleşmeler gibi- haciz konusu da yapılamadığını dile getirdikleri toplantıda, dünyadaki en ucuz tıbbi cihaz fiyatlarının Türkiye’de bulunduğunu iddia ederek,sektör çok düşük kâr marjları ile çalıştığı için tahsilataki gecikmelere de dayanma gücümüz kalmadığını ,bankalardan kredi almaya gittiğinizde %40 faizle karşılaştığımız gibi güncel tüm sorunlarımızdan bahsettiğimiz yaklaşık üç saatlik dolu bir toplantı olmuştur.

Sn . Demiröz’e bir dosya içerisinde ARTED ve paydaşlarımız olarak bakanlıklara verdiğimiz Fiyat artışı ve Hastane ödemeleri hakkındaki tüm dilekçeleri elden teslim ettik . Sn.Demiröz bütün söylenenleri not aldı ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık Kurulu’na başvuru halinde bu sorunları mutlaka değerlendireceğini, kendisinin de bizlere randevu almamız ve görüşme sağlanmasında yardımcı olacağını söyledi.Bundan sonra periodik olarak sorunlarımızı dinlemek / çözmek odaklı yanyana gelinmesi konusunda karar verildi.

Ek te ve aşağıda bu önemli toplantıyla ilgili ARTED olarak basında çıkan haber ve resimlerimizi bulabilirsiniz.İncelemenizi rica ederim.

https://twitter.com/vedatdemiroz/status/1058690190900936704?s=12

http://habercigazete.com/2018/11/03/arted-ekonomik-krizin-cikisini-iktidarda-ariyor/

https://www.facebook.com/681157648/posts/10156696784822649/

Yekta Yegen
Genel Sekreter